139. rocznica śmierci Cypriana Norwida

Uczniowie z Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą byli w Krypcie Wieszczów Narodowych w podziemiach archikatedry krakowskiej. Jest to szczególnie ważny punkt wycieczki w przypadającym Roku Romantyzmu Polskiego. W dniu 20 maja 2022 r. Uczniowie złożyli kwiaty pod tablicą – epitafium C. K. Norwida obok urny z ziemią z jego grobu.

Chociaż 139. rocznica śmierci Norwida przypada dopiero w dniu 22-23 maja uwzględnienie w planie wycieczki rocznicy jest bardzo cenne. Dziękuję opiekunom wycieczki i młodzieży za zrealizowanie tego ważnego punktu planu trzydniowej wycieczki realizowanej w ramach programu „Poznaj Polskę”. Obcowanie z historią i kulturą jest jednym z kluczowych działań wychowania patriotycznego młodzieży.

Duchową więź młodzieży z twórczością autora Vade- mecum w Czerwińsku nad Wisłą potwierdza sukces Julii Murawskiej w ogólnopolskim konkursie poświęconym jego życiu i twórczości w dwusetną rocznicę urodzin (2021r.)

Wioletta Żórawska

20 maja 2022 r. Pod tablicą – epitafium Cypriana Norwida w Krypcie Wieszczów Narodowych na Wawelu składają kwiaty uczniowie: Jakub Piotrowski, Majka Chrobocińska (od lewej) i Kinga Józwiak.
Fot. Arch. własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *